Proběhla návštěva z Norska

V tomto týdnu jsme v České republice přivítali čtyři norské kaplany, aby v rámci projektu Podané ruce mentora realizovaného Vězeňskou duchovenskou péčí za podpory Norských fondů sdíleli své zkušenosti z praxe.

V rámci návštěvy jsme absolvovali prohlídku Věznice Vinařice, setkání s vedením Vězeňská Služba ČR ve Věznici Pankrác a sdílení zkušeností s českými mentory v prostorách SENNO, které za tímto účelem poskytnula Rada dětí a mládeže hlavního města Prahy a Česká rada dětí a mládeže. Ve středu jsme absolvovali návštěvu ženské Věznice Světlá nad Sázavou a pražského arcibiskupství s prohlídkou prostor Pražského hradu. Včera jsme navštívili Věznice Valdice a dnes se naši hosté již vrací zpět domů.

Všechny nás spojuje chuť pomáhat odsouzeným vracet se zpět do běžného života a je milé slyšet příklady péče o konkrétní klienty ať už z české nebo norské strany. Shodli jsme se, že finanční či materiální podpora je sice po propuštění potřeba, ve výsledku je to ale o osobním zájmu mentora nebo jiného pracovníka, který má vliv na to, zda se reintegrace podaří.

Na webu https://podanerucementora.cz/ najdete o našem projektu další zajímavé informace.

Projekt Podané ruce mentora realizuje Vězeňská duchovenská péče za podpory Norských fondů na celkem 4 věznicích.